Odkryj nasze praktyki notebooków, aby pomieścić nowe zwierzę w domu.

Mój pierwszy pies

Opieka nad psem to nie tylko przyjemność, ale także odpowiedzialność. Zasad żywienia,rytm życia i psie potrzeby zasadniczo różnią się do sposobu funkcjonowania człowieka. Nie bez znaczenia jest również wiek psa, szczenięta inaczej funkcjonują niż dorosłe psy. Żeby ułatwić pierwszy kontakt z nowym członkiem rodziny przygotowaliśmy kilka porad.

Moja pierwsza złota rybka

Akwarium dla złotych rybek (akwarium zimnowodne o umiarkowanej temperaturze) jest bardzo często pierwszym akwarium zakładanym w domu. Zakup akwarium z zimną wodą jest zazwyczaj pierwszym etapem odkrywania wspaniałego i pasjonującego hobby, jakim jest akwarystyka. Wystarczy niewielki nakład sił i podstawowa wiedza, a nasze złote rybki staną się niezwykle przyjazne i najłatwiejsze w hodowli ze wszystkich rybek ozdobnych.

Mój pierwszy kot

Już niedługo w Twoim domu zamieszka mały kotek. Musiał opuścić miejsce, w którym się urodził i przystosować do nowego otoczenia. Aby mu to ułatwić, na początek trzeba mu zapewnić cichy, spokojny i przytulny kącik. W taki sposób jego aklimatyzacja przebiegnie łagodnie i bez problemów!
Poniżej znajdziesz kilka rad dotyczących potrzeb, odżywiania i pielęgnacji twojego kotka.

Trenuję mojego psa z DogActing

Dowiedz się jak szkolić psa z naszym partnerem DogActing! W tej sekcji znajdziecie informacje o tym, jak nauczyć psa różnych sztuczek. Co miesiąc będziemy dodawać kolejne.

Mój pierwszy gryzoń

Gryzonie są małymi, lecz bardzo wrażliwymi zwierzątkami, niezwykle lubianymi zwłaszcza przez dzieci, ze względu na ich niewielkie rozmiary i łagodne usposobienie. Ponadto bardzo szybko się uczą. Właściciele gryzoni muszą jednak wiedzieć, jak się nimi opiekować i żyć w ich towarzystwie. Nie można zapominać, że zwierzątka te to nie zabawki i mają swoje potrzeby, które trzeba zaspokoić! Ich dobre samopoczucie zależy od wielu czynników, które opisujemy poniżej.

Mój pierwszy ptaszek

Ptaki dzielą się na dwie podstawowe grupy: ptaki o dziobie prostym i ptaki o dziobie haczykowatym. Ptaki należące do pierwszej grupy, jak na przykład kanarki, są znane ze swojego śpiewu lub pięknego upierzenia (ptaki egzotyczne). Do drugiej grupy zaliczają się papużki faliste, papużki nierozłączki, duże papużki i papugi. Można je oswoić, nosząc na rękach od najmłodszych lat. Z ptakami tymi można nawiązać przyjacielskie relacje, bawić się z nimi i rozmawiać. Poniżej znajdziecie Państwo kilka cennych rad dotyczących hodowli ptaków, tak abyście mogli zaspokoić wszystkie ich potrzeby!